Kurzy bollywoodskeho tance

Od září 2014 taneční škola Om Dance Academy otevírá nové kurzy bollywoodského tance na zcela nových místech i stávající adrese. Zápisy probíhají právě teď!!

Kurzy na indickém velvyslanectví
Od 29.10.2014 nově otevřený kurz Bollywoodského tance pro začátečníky i pokročilé v krásném prostředí indické ambasády.
Od 17.30 - 19 každou středu.
Adresa: Milady Horákové 60/93, Praha 7

Vyberte si z těchto tanečních stylů:

1. MODERN BOLLYWOOD
od 2. září každé úterý od 20 - 21.30 v Dance Factory, Jindřišská 7, Praha 1

 • kurzy moderního indického filmového tance, jeho nejnovějších forem
 • openclass ( zápis možný kdykoliv )
 • 2000,- za 10 tanečních lekcí
 • vhodné pro ženy i muže každého věku
od 8. září nově také v Ženských lázních, Prokopská 8, Praha - Malá Strana

 

2. LADIES BOLLYWOOD
od 8. září nově v Ženských lázních, Prokopská 8, Praha - Malá Strana

 • kurzy pro ženy
 • základy tradičního indického tance, probouzení ženskosti a smyslnosti
 • léčebné účinky Muder - joga prstů a jejich využití v tanci
 • meditace
 • rozvrh hodin a info zde

 

3. BOLLY FIT
od 8. září nově v Ženských lázních, Prokopská 8, Praha - Malá Strana

 • celkové zformování postavy pomocí tanečních prvků bollywoodského tance
 • zlepšení fyzické kondice, posílení svalů a protažení
 • rozvrh hodin a info zde

 

4. BOLLYWOOD PRO DĚTI

 • zlepšení koordinace těla zábavnou formou
 • základy herectví, každý půlrok taneční vystoupení
 • zápisy zájemců probíhají, více info na e-mail lucpechova@seznam.cz

 

 

 

Info o lektorech: Om Sasidharan

Om

Moji rodiče mi dali jméno Sajual, můj guru mi dal jméno Om. Můj otec sloužil s indickou armádou a moje rodiště je Kerala (jižní Indie) Byl jsem vychován v různých částech Indie a nakonec jsem se usadil ve městě Pune (asi 300 km na východ od Bollywoodu), kde jsem strávil dobrou řadu let. Vždycky jsem byl extrovert. Tanci se věnuji 10 let. Měl jsem to štěstí pracovat v pohostinství a spolupracovat tak se zajímavými a vzrušujícími lidmi z Indie i ze zahraničí. Žil jsem v Koregaon parku, v centru mezinárodních návštěvníků Pune, kde jsem pochopil, že každý nehledě na to na odkud je, jakou má etnickou příslušnost nebo věk, si rád užije melodii Bollywoodské písně a zamiluje se do rytmu Bollywoodského tance.

Celý život jsem byl inspirován Bollywoodským tancem. Své první hodiny tance jsem začal u tanečního instruktora Dilary. Trénoval jsem u něj 4 roky. Současně jsem také tančil s Glitz and Glams dance academy. Vždycky jsem se snažil improvizovat a přidávat své vlastní kroky a fantazii. V roce 2004 jsem začal tvořit choreografie a stal se trenérem na Fusion Dance Academy. Můj první velký zlom byl, když jsem se vytvářel choreografie pro show ve Fusion Dance Academy zcela sám. Poté jsem dostal šanci vytvářet taneční představení v OIMR (Osho International Meditation Resort) v parku Koregaon. OIMR změnil můj život do značné míry. Díky meditačním technikám, které jsem se zde naučil, jsem se vnitřně ztotožnil se svými tanečními kroky a hudbou do bodu, kdy mohu vyčarovat celé taneční sekvence v mé mysli, i když jedu třeba ve vlaku, nebo vařím pikantní indické pochoutky v kuchyni. Nyní je můj tanec půvabnější, protože jsem začal spolupracovat s Lucií, skvělou tanečnicí, se kterou jsme se potkali v indickém tanečním představení Šivovo kolo života v divadle ABC v Praze, kde jsem ztvárnil hlavní roli a byl jedním z choreografů. Společně s Lucií učíme Bollywoodský tanec v Praze.

Lucie Linhartová

Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Herectví se věnuje od dětství. S režisérkou Olgou Špátovou natočila několik studenských filmů, které získaly ceny na mezinárodních filmových festivalech; ve Varšavě a v Londýně získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon. Po studiu spolupracuje s režisérem Pavlem Linhartem na divadelních a filmových projektech. Za recitaci veršů F. G. Lorky v projektu P. Linharta Pasiones de corazon byla navržena na cenu divadelního festivalu v italské Gorici. Její zatím poslední a také největší filmová role je skřítek Venušánek v novém seriálu pohádek Venušánkovy příběhy ze Země děda Praděda v režii Pavla Linharta, které budou brzy uvedeny v ČT. Nyní jí můžete vidět v divadle Kolowrat v představení Karla, kde hostuje. Lucie se 13 let závodně věnovala krasobruslení, k němuž patřila baletní průprava. Díky studiu herectví má základy stepu, moderního a scénického tance. K Indickému tanci ji přivedla kamarádka tanečnice Jana Hemelíková Baudisová a věnuje se mu naplno již 5 let. Tančila v představení Šivovo kolo života v divadle ABC. Vystupovala společně s tanečníky z Šivova kola života na nominačním a hlavním večeru ČESKÝ LEV 2012

Lucie
copyright©bollywooddance 2013